PLAJLAR


LİMANAĞZI plajI Kaş`a 3 km. uzaklıktaki Limanağzı koyundadır. Doğal bir liman konumundaki bu koyda özel işletme şeklinde çalıştırılan plajlar vardır. Karadan ulaşım olmadığı için araba gürültüsü ve çevre kirliliğinden arınmıştır.Kaş limanından Limanağzı plajlarına sabah saat 10.00 dan itibaren bütün gün tekne dolmuş seferleri yapılır.

AKÇAGERME Plajı 3 km mesafededir. Her zaman minibus dolmuş seferleri vardır. Plaj hizmetleri plaj ücreti karşılığında TURİZM MESLEK LİSESİ tarafından verilir. Fiyatları uygundur

KAPUTAŞ plajı Kalkan ve Kaş arasındadır,kum ve çakıl karışımı bir kumsala sahip olup size Akdeniz in tüm renklerini sunan bir plajdır. Tabiki yol seviyesinden aşağıda olması sebebi ile plaja merdivenlerden inerek ulaşacağınız için denizin yorgunluguyla tekrar o merdivenlerden çıkmak bir hayli sıkıntılı olsa gerek.Ama gerçekten çektiğiniz zahmete değecektir. Turkuaz mavisi denizi ile ve köpük gibi dalgaları ile mükemmel bir zevk sunacaktır sizlere. Kalkan – Kaş civarında tatil yapıyorsanız Kaputaş plajına mutlaka uğrayıp yüzmenizi tavsiye ederiz.2008 yılında bir tatil dergisi tarafından dünyanın en seksi plajları arasında gösterilmiştir.Çevresinde büfe tarzı bir yer olmadığından yanınıza yiyecek birşeyler bulundurmanızı öneririz. Kaputaş plajının hemen yanında mavi mağra bulunmaktadır eskiden fokların barınak merkezi olduğu söylenen mağara görülmeye değerdir.

Kaputas

KÜÇÜK ÇAKIL PLAJI Kaş`a girdikten sonra sahil yolundan devam ederken otel ve pansiyonlarının önünde bulunan ilk plajdır. Adından da anlaşılacağı gibi çakıl taşlarıyla bezeli küçük şirin bir plajdır. Limana yakın olmasına rağmen temiz ve enfes bir denizi vardır. Yeraltı kaynak suları denize bu bölgede ulaşır.

BÜYÜK ÇAKIL PLAJI Kaş merkezin 1.3 KM. doğusundaki plaj.Oteller caddesinin önünden geçen asfalt yol takip edilerek ulaşılabilir. Küçük Çakıl Plajı`nın bulunduğu koyun doğusundadır. Uzunluğu yaklaşık 50 m. olmakla beraber her iki yanı kayalıktır.Çakıl taşlarından oluşan bir plajdır..